Перейти на регистрацию Закрыть
Mario Muzi
|
|
|
|
|
|
 

Як доглядати за взуттям

Маючи великий досвід в продажах взуття та аксесуарів, ми нерідко стикаємося з питаннями про те, скільки ж прослужить наше взуття. Наша відповідь - мінімум два сезони без належного догляду. А ви хотіли б зберегти зовнішній вигляд пари надовше? 5-10 років постійного використання - не проблема. Читайте нижче!

Щоб взуття довше служило і при цьому мало гарний зовнішній вигляд, його потрібно правильно і регулярно доглядати. Навіть найміцніше, надійне і красиве взуття швидко втратить свій зовнішній вигляд і прийде в непридатність, якщо йому не буде забезпечений належний догляд і грамотна експлуатація. Повсякденний догляд за взуттям передбачає очищення від бруду і плям, водовідштовхувальне просочення, чистку поверхні, надання взуття блиску і освіження кольору. Всі засоби по догляду за взуттям Ви можете придбати в нашому каталозі засобів по догляду за взуттям.

Рекомендації для окремих видів взуття

Догляд за взуттям з лакової шкіри

За взуттям з лакової шкіри потрібен особливо дбайливий догляд. Додатково до основних вимог по догляду, лакову шкіру періодично рекомендується протирати вологою ваткою і м'якою тканиною для відновлення блиску, її не рекомендується чистити щіткою. Періодично змащуйте взуття гліцерином, вазеліном або касторовою олією, щоб оберегти його від передчасного розтріскування в спеку чи мороз. Зберігати лакове взуття слід загорнутим в папір, матерчатий чохол або мішечок. Ні в якому разі не можна зберігати таке взуття на балконі, де взимку температура опускається нижче нуля, так як лакова поверхня може потріскатися.

Лакові туфлі не рекомендується носити щодня, тим більше в погану погоду. Від вогкості і вуличного бруду блискуча лакова поверхня поступово тьмяніє і покривається дрібними микротрещинами. Нові лакові туфлі не потрібно чистити, досить лише протерти їх фланелевою ганчірочкою. Можна почистити туфлі шматочком вати, змоченим в молоці, а коли підсохнуть - потерти розрізаною цибулиною, а за тим відполірувати м'якою сухою ганчіркою. Іноді, щоб лакове взуття блищало, його можна протирати яєчним білком. Але цю процедуру можна робити тільки якщо на поверхні немає пошкоджень.

Також не забудьте подивитися наші професійні засоби по догляду за лаковою шкірою.


Догляд за взуттям з натуральної замші і нубуку

Замшеве взуття добре очищається, якщо його потримати трохи над парою, а потім почистити спеціальною щіткою. Якщо замшеве взуття сильно забруднене, то його чистять мильною водою з додаванням нашатирного спирту. Після чищення замшу потрібно обов'язково обробити водовідштовхувальним засобом.

У літній сезон замшеве взуття забруднюється набагато швидше. Для початку потрібно очистити поверхню замші від пилу за допомогою фланелевою серветки або легковорсіністого тампона. Ні в якому разі не можна вдавлювати матеріал під час протирання. Потім розведіть невелику кількість порошку в теплій воді і цим мильним розчином злегка протріть замшу. Після цього ще раз пройдіться по поверхні вологою легкою тканиною, а потім сухою тканиною - бажано шовковою, і поставте сушитися.

Щоб почистити шкіряне взуття з високим ворсом, вам знадобляться 3 важливих інструмента, які бажано використовувати не відразу все разом, а по черзі кожен день:

  1. Губка-щітка середньої жорсткості. Разом з нею використовуйте засіб-очищувач, щоб швидко видалити з пари шар пилу, розташований на верхньому шарі матеріалу;
  2. Двосторонній ластик, щоб вичистити глибокі плями і наліт з жиру. Або замість нього використовуйте щітку, в якій зубці будуть прогумованими і зробленими з каучуку;
  3. Крепова щітка, яка оновлює верхній шар натуральної замші, роблячи всю її бархатистою.

Якщо ви довіряєте очищення замшевого взуття спеціальним «офісним» автоматам, то вибирайте в них щітку з щетиною високого ступеня грубості.

Головне - не забувайте, що замшеве взуття чиститься тільки в сухому стані! Не зберігайте замшеве взуття в пластикових пакетах, інакше можуть з'явитися сліди прілості або навіть цвіль.

Зверніть увагу на наш каталог засобів по догляду за натуральною замшею і нубуком.


Догляд за взуттям з натуральної шкіри

Мити шкіряне взуття бажано м'якою тканиною з милом. Ні в якому разі не прати в пральній машині і не відбілювати. Після просушування не забувайте про обов'язкову обробку взуттєвим кремом. На поверхню нанесіть тонкий шар кольорового або безбарвного крему. Через 3-5 хвилин наполіруйте його щіткою або вовняною ганчіркою. У разі якщо лицьовий шар фарби механічно пошкоджений, то нанесіть на пошкоджену ділянку з аерозольного балончика тонкий шар фарби відповідного кольору.

Не забудьте переглянути наші якісні засоби для догляду за натуральною шкірою.

 

Загальні поради


 # 1 Підбирайте собі взуття правильно
Купуючи взуття, правильно вибирайте розмір та повноту моделі з урахуванням особливостей вашої стопи. При примірці нове взуття не повинне завдавати будь-яких незручностей і стопа не повинна бути стиснута. У разі невідповідності розміру взуття і розміру вашої ноги згодом може виникнути ряд проблем: зміна первісної форми вироби, розходження швів або ж місцями шкіра може лопатися і тріскатися. Обережно поводьтеся з декоративною фурнітурою, щоб не перетягувати шнурки на гомілковостопному суглобі для уникнення розриву шкіри або кріплення.

 # 2 Носіть взуття відповідно до його призначення та сезонності
Найідеальніший час для взуття із замші - це зима, оскільки і доглядати взимку за таким видом взуття простіше - обтрусили сніг з взуття, протерли сухою фланелевою ганчірочкою і поставили сушитися подалі від джерел тепла. Відомий стереотип, що взуття з натуральної шкіри більш універсальне і невибагливе - не зовсім вірний. За таким взуттям просто трохи легше доглядати. Але за ним все одно потрібно стежити, як і за замшевим взуттям. Не носіть одну і ту ж пару взуття щодня, дайте їй можливість просохнути і придбати початкову форму. Модельне взуття можна носити по гравію, на снігових і мокрих покриттях, особливо коли застосовується технічна сіль. А ось замшеве взуття носити в сиру погоду небажано - від вогкості на ньому з'являються непривабливі білясті плями, від яких важко потім позбавлятися. Не носіть взуття з підошвою з натуральної шкіри, а також з верхом із текстилю в дощову погоду. Промокання такого взуття не є підставами для звернень з претензіями. Не носіть взуття на високих або тонких каблуках по гравію, щебеню, бруківці, так як це може привести до пошкодження самого виробу або травмування.

Модельне взуття призначена для носки по рівній, твердій поверхні. Носіння такого взуття в снігову погоду може призвести до осідання на його поверхні солі та інших хімікатів, які використовуються комунальними службами для прискореного танення снігу. Плями на взутті, які з'являються при цьому, не є підставою для передавальний претензій продавцеві або виробникові.

 # 3 Слідкуйте за своїм взуттям з самого першого дня після покупки
Перед тим як ви почнете носити ваше нове взуття, обов'язково протріть його сухою м'якою тканиною або щіткою і обробіть водовідштовхувальним спреєм або розчином. Розпорошите спрей по поверхні чистого взуття, поки воно не стане злегка вологим, а потім просушіть. Замшеве взуття сохне 10-12 годин, шкіряна - трохи швидше. Ця процедура захистить делікатний матеріал від впливу бруду, пилу, вологи і сольових розчинів. Таку обробку необхідно періодично повторювати, відновлюючи захисний шар. Одягайте взуття тільки в розстебнутому (розшнурував) стані, користуйтеся ріжками для взуття - це допоможе уникнути розриву заднього шва та збереже форму взуття. Чи не знімайте взуття, не розшнурував, наступивши на задник - це запобігатиме відрив підошви.

 # 4 Чистіть поверхню взуття від забруднень
Велюр, нубук і замша чистяться тільки в сухому стані. Для видалення пилу і бруду з таких матеріалів використовують спеціальну гумку. Завдяки цьому структура ворсистої шкіри стає знову шорсткою. Так само крім гумки, є спеціальні щітки, які з одного боку складаються з гумових "пальчиків" - очищають поверхню, а з іншого мають металевий ворс, який розчісує залоснівшіеся ділянку замші. Для миючого засобу підходять піноочистителі, які глибоко очищають ворсистий матеріал. Після проведення обробки і висушування яскравість кольору незмінно відновлюється. Шкіряне взуття слід мити м'якою тканиною, змоченою в теплій, злегка мильній воді. Це ефективно позбавить взуття від забруднень і не подряпає поверхню шкіри.

 # 5 Регулярно наносіть на взуттєву поверхню спеціальні засоби і просочення
Просочення, що захищає взуття від води, снігу і солі, необхідно регулярно наносити в період активних опадів. Первинна обробка повинна проводитися до вологого стану триразово з інтервалом повного висихання. Наступні обробки необхідно проводити після кожної ретельної чистки. При підборі крему для догляду за взуттям з метою правильного вибору обробного складу уважно вивчіть інструкцію по її застосуванню. Якщо Ви помітите нерівності в забарвленні або структурі матеріалів, пам'ятайте, що нерівномірність малюнка є природною характеристикою натуральної шкіри, що підкреслює її неповторність, а не дефектом. Перейти до каталогу просочень.

# 6 Використовуйте спеціальні засоби для додання свіжості кольору поверхні
Для щоденного догляду і освіження кольору замші, велюру і нубука рекомендується фарба-аерозоль, яка оберігає взуття, відштовхує бруд, а також запобігає утворенню водяних і сольових розлучень. Також застосовується рідкий крем в пластиковому флаконі з губкою для зручного нанесення, доглядає і зберігає ворсисту шкіру бархатисто-м'якою, приємною на дотик і пропускає повітря, а також освіжає колір. Для шкіряних поверхонь також є спеціальні фарби і крему. Обробка шкіри кремом повинна проходити не менше ніж за 30 хвилин до виходу на вулицю.

 # 7 Сушіть взуття тільки при кімнатній температурі
Категорично забороняється прискорювати процес сушіння за допомогою радіаторів, фена, вогню та інших електричних нагрівальних приладів. Для збереження форми рекомендується використовувати спеціальні вставки-каркаси або набивати взуття папером або старими газетами, які добре вбирають в себе вологу. Зазвичай, волога з взуття виходить через 20 годин. Слід періодично дозволяти вашому взуттю провітрюватися для того, щоб замша або шкіра могла повністю просохнути. Після сушіння взуття слід обробити кремом-аерозолем.

 # 8 Доглядайте за взуттям, як за своєю шкірою
Те, як виглядає ваша взуття, може багато сказати про вас самих. Використовуйте тільки якісні креми і просочення для взуття, які не залишають слідів і швидко відновлюють первісний колір. Користуйтеся регулярно такими засобами, щоб ваше взуття завжди виглядало бездоганно. Також не забувайте використовувати дезодоранти для взуття! Якісні дезодоранти володіють не тільки ароматичним ефектом, але мають і антибактеріальну дію - це на 100% гарантує вам позбавлення від неприємного запаху. Уникайте продукції низької якості і підробки! Погані креми можуть назавжди зіпсувати зовнішній вигляд вашого взуття і до того ж містять надзвичайно агресивні хімікати, в більшості випадків викликають напади кашлю або навіть алергії.

Вибираючи нас, Ви обираєте краще!

 
Назад до списку
Вгору
Авторизація
Войти с помощью Facebook или Vkontakte или