Перейти на регистрацию Закрыть
Mario Muzi
|
|
|
|
|
|
 

Найпопулярніша Українська святкова одежа - це вишиванка. Її вдягають на різноманітні свята. В цій стат'ї Ви можете ознайомитися з усіма традиціями

День вишиванки - досить молоде свято, вперше його відзначали тільки в 2006 році. І ось, через 12 років, в третій четвер травня вже десятки мільйонів українців та які підтримують Україну вдягають традиційний одяг з вишивкою. Сьогодні ми розповімо про історію і сенс свята, а також про те, як підібрати ідеальний образ!

 

Як з'явився День вишиванки 

У перший раз свято відзначили в Чернівецькому національному університеті. Організатором свята стала студентка історичного факультету Леся Воронюк. Її, в свою чергу, надихнув своїм прикладом одногрупник, який щодня одягав вишиванку.

Вперше пропозицію підхопили тільки деякі викладачі і пара десятків студентів, через пару років у вишиванках ходили вже тисячі людей, з 2008 року в великих містах навіть почали проводити парад вишиванок. А вже в 2019 році можна було побачити фото людей з самих різних куточків світу в традиційному українському одязі.

Паради в вишиванках стали ще більш масштабними - в третій четвер травня на вулицях можна побачити найрізноманітніші моделі, поєднання з класикою, з джинсами, зі стилізованими спідницями і навіть повноцінні сукні-вишиванки. Не оминув свято і всесвітню мережу - величезна кількість конкурсів на кращий дизайн вишиванки, краще фото і тд. Ми теж підготували подарунок для наших покупців, але про це трохи пізніше;)

 

Значення вишиванки для українців

Вишиванка в Україні має тисячолітню історію, проте особливого значення такий одяг придбала тільки кілька століть назад. Найбільше часу за вишивкою проводили дівчата: готували посаг. У скрині у небагатій дівчата було близько 30 сорочок, наречена з сім'ї середнього достатку могла забрати в новий будинок приблизно 60-80 сорочок, а ось багата - сотню і більше.

У вишивці особливе значення надавалося всім деталям - від тканини і орнаменту, до кольору ниток і робочих рук. Це зараз можна легко купити плаття вишиванку, а наші предки робили все своїми руками, створюючи обереги для родини. Сорочку для новонароджених та маленьких дітей і зовсім повинні вишити тільки мама чи бабуся, а під час будь-якої вишивки було прийнято молитися або співати пісні - тільки так вишиванка могла захистити від бід. Або інший приклад - жіночі сорочки виготовляли тільки з лляної або конопляної тканини, адже ці рослини можуть захистити жінку та її майбутніх дітей. dev-v-vusiuvanke

Вишиванка будь-якої форми - це оберіг від усіх проблем, що символізує також все хороше: від здоров'я до благополуччя. Українська вишивка також символізує сімейні традиції, любов і вірність. Зараз набагато простіше купити вишиванку, і хай не ви виготовили її чудові візерунки, але при давати значення можна вже готової речі.

Однак ми вже згадували, що у вишивці надають значення всіх деталей, і зараз ми коротко розглянемо одну з основних - колір ниток. Перш, ніж вирішити яку вишиванку купити до свята, слід хоч трохи ознайомитися з символікою:

  • Червоний символізує любов до життя, радість, енергію сонця. Найпопулярніший колір для жіночих і дитячих вишиванок.

  • Синій вважався раніше символом води, неба, захисту. Найбільш часто використовувався в дитячих і чоловічих нарядах, адже наші предки вважали, що сині нитки захищають від бід і хвороб.

  • Білий - трепетний колір невинності і чистоти раніше носили тільки молоді, незаміжні дівчата. Вважалося, що біла вишиванка рятує їх від нещасть і від поганих поглядів заздрісників.

  • Чорного кольору надавали найрізноманітніші значення - від родючості землі, до скорботи і смерті. Наприклад, в Борщівської вишиванці (Тернопільська область) найбільше чорного кольору через стару легенди про набіг татар, після якого жінки навколишніх сіл вирішили вишивати тільки чорним кольором протягом 7 поколінь.

  • Зелений колір пов'язаний з красою, навесні, молодістю. Вважається, що зелений колір допомагає в зіткненні з природними стихіями.

  • Жовтий або золотистий символізує пшеницю, мед, багатство і радість. Вишивки з орнаментом таких відтінком можуть залучити в життя матеріальні блага.

     

Вишиванка в наші дні

Якщо ще кілька десятків років тому такий колорит можна було зустріти тільки в глибинці, зараз вишиванкою нікого не здивуєш. Навіть жителі мегаполісів надягають одяг з вишивкою на прогулянки, в офіс на кожен день, на незначні заходи і навіть на весілля. devushka-vusuvsnka

Мода на українське вбрання з'явилася досить давно - в кінці 19 століття, проте відроджується знову вона тільки тепер. Українські мотиви в своїх колекціях використовують Gucci, Valentino, Dolce&Gabbana та інші всесвітньо відомі модні будинки.

Зірки, як українські, так і західні, також досить часто використовують вишиванки в своїх образах, сміливо комбінуючи їх з елементами європейського стилю. До слова, вперше так одягатися почав Іван Франко - сучасники згадують, що він постійно поєднував звичайний костюм і сорочки з вишивкою.

Цей елемент легко увійшов в сучасний гардероб з кількох причин. Перша з них - вишиванки вражають своєю красою. Акуратна, якісна вишивка може бути як різнобарвною і привертає увагу, так і стриманою, однотонної і навіть елегантною. З цього можна винести другу причину - різноманіття. Зараз не доведеться докладати багато зусиль, як нашим предкам, досить просто відшукати магазин і замовити вишиванку на свій смак!

І третя причина - вишиванка допомагає наочно демонструвати, що звичайні жінки теж можуть створювати справжнє мистецтво. Цей предмет одягу демонструє всьому світу нескінченний талант, завзятість і працьовитість нашого народу.

 

Що надіти з вишиванкою

Сьогодні вишиванка буде актуальною як на святах, так і в повсякденному житті. Популярними є як поєднання європейського та українського стилю, так і повністю традиційні костюми. Однак є речі, з якими точно не варто поєднувати вишиванки, наприклад:

  • Шкіряні спідниці й штани. Серйозно, це жахливо. І якщо шкіряну куртку ще можна уявити з деякими моделями, то це - модний провал.

  • Легінси, занадто короткі шорти.

  • Міні-спідниці.

В іншому ж є вже усталені поєднання і look`і, які будуть виглядати прийнятно, а при правильній комбінації кольорів привернуть увагу.

  • Найпростіше поєднання - джинси. Воно вже трохи приїлося, але ви точно не прогадаєте. Краще, звичайно, вибирати сірі або чорні джинси, вони не будуть відтягувати на себе увагу від вишиванки. До такого способу можна купити кросівки з елементами вишивки або просто непомітного відтінку. Підійде на прогулянку, сімейне свято, або навіть для параду вишиванок!

  • Спідниця-міді або спідниця в підлогу - чудова пара до вишитої сорочки. Цей образ підкреслить жіночність, а якщо доповнити спідницю вишитим поясом, то ви без праці створите стрункий, привабливий силует. Стандартне рішення для взуття - купити жіночі туфлі, бажано червоного кольору або будь-якого іншого в залежності від акцентного кольору на вишивці. Також відмінне рішення - бежеві туфлі або чорні туфлі, вони впишуться в будь-який наряд.

  • Плаття-вишиванка до коліна - відмінне рішення для літа, а для прохолодної погоди чудово підійде плаття в підлогу по фігурі. Плаття з вишивкою - це своєрідне творіння мистецтва, і не варто перевантажувати образ великою кількістю аксесуарів. Відмінно підійдуть човники, а для літа варто купити босоніжки, також універсального кольору - ви зможете надіти їх не тільки з сукнею, а й під будь-який інший наряд. 

 devushka-vusuvsnkadevushka-vusuvsnka

А тепер обіцяний подарунок! До Дня вишиванки інтернет-магазин взуття Mario Muzi підготував для вас бонуси - приємні знижки та конкурс для найактивніших покупців! Детальніше читайте тут, а умови конкурсу будуть на нашій сторінці в Instagram - не пропустіть!

Назад до списку
Вгору
Авторизація
Войти с помощью Facebook или Vkontakte или